1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>
РусскийУкраїнськаEnglish

Про Львівщину

Міська рада

Львів – один з найбільших міст України, обласний центр Львівської області. Місто знаходиться на річці Полтві, на відстані менше ніж 80 кілометрів від границі з Польщею. Історичний центр Львова внесений у список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Населення його становить 900 тис. чоловік. Відвідує його з екскурсіями більш 200 тис. чоловік. Львів нагадує музей під відкритим небом, у якому знаходиться 2000 історичних, архітектурних і культурних визначний пам'яток. Місто було засновано в 1256 р. князем Данилом Галицьким і названий на честь його сина Лева. Вигідне розташування на перехресті торговельних шляхів з портів Чорного й Балтійського морів, з Києва, Центральної й Західної Європи сприяло його швидкому економічному розвитку.

В архітектурі Львова змішалися готика й бароко, ренесанс і романський стиль, рококо й ампір, сучасна еклектики й конструктивізм. Львів - це місто, у традиціях і архітектурі якого гармонійно об'єдналися стародавність і сучасність. Великий вплив на релігію, культуру й архітектуру Львова виявили Австро-угорська імперія й Польща. Магнати й меценати 16-17 сторіч запрошували талановитих майстрів з усією Європи, які створили унікальну перлину архітектури. В 1998 році місто Львів був внесений у список світових пам'ятників архітектури, які перебувають під протекцією ЮНЕСКО.

Порохова вежа

Порохова вежа. У центрі Львова перебуває прекрасна Ратуша, яка стоїть на площі – однієї з визначний пам'яток Львова. Найбільш раннє згадування про ратушу відноситься до 1381 р., тепер це символ міста. Вхід у ратушу стережуть два леви. Вони тримають щити з гербом міста. В основу герба покладена печатка галицьких князів. Спорудження, яке зараз займає центральну частину площі – це Ринок (1835 г.). На цій площі розташовані всі музеї міста: збройовий, музей порцеляни й фаянсу 15-16 століть, музей меблів, музей - аптека і т.д.

Сьогодні Львів є хоронителем національних ідей і культури - це економічний і освітній центр Заходу України. У місті багато музеїв, картинних галерей, театральних і музичних труп. Сезон Львівського театру опери й балету досить насичений. У Львові розташовано 12 вузів, він має заслужену репутацію міста з високим рівнем національної культури. Тут перебуває один з найстарших у Центральній Європі й перший, заснований в Україні, університет.

Університет

Обличчем господарського комплексу області завжди було машинобудування, яке в тому числі представлене й виробництвом ізоляторів. Виробництво ізоляторів, у тому числі скляних ізоляторів має багату історію. Перший ізолятор був проданий в 1965 році. Із цього часу продане більш ніж 250 млн. шт. ізоляторів, зроблених львівськими фахівцями, успішно експлуатуються на лініях електропередач напругою від 0,4 кВ до 1150 кВ в енергетичних системах більш 30 країн світу, що є незаперечним підтвердженням відмінної якості й високої експлуатаційної надійності скляних ізоляторів. Поряд з підвісними ізоляторами із загартованого скла був освоєний випуск штирових ізоляторів, а також полімерних ізоляторів. Наші партнери, які купують і продають ізолятори є лідерами енергетичного ринку України.